-->

Yerleştirme

Dil hizmetlerindeki uzmanlığımızı uygun tercüme ve yerelleştirme araçlarıyla birleştirerek metinlerinizi hedef dile uygun hale getirmek üzere yerelleştirme hizmetleri sunuyoruz.

Yerelleştirme süreci, içeriklerin, süreçlerin, ürünlerin ve özellikle bilgisayar yazılımlarının belirli bir coğrafyaya ya da etnik topluluğa özgü yerel dil ve kültür özelliklerine uyarlanmasını kapsamaktadır.

Yerelleştirme süreci ilk olarak içeriğin hedef dile aktarılması ile başlar. Yerelleştirilecek çeviriler özel bilgisayar destekli çeviri programlarıyla yapılır. Yerelleştirme, çeviri sürecine ek olarak tarih, zaman, para ve ısı birimleri ya da ölçü birimlerinin dönüştürülmesi gibi işlemleri de içerir. Ayrıca görsellerin seçilmesinde bölgenin coğrafi ve kültürel alışkanlıklarına veya tercihlerine dikkat edilir.

Yardım dosyalarında ve kılavuzlarda yer alan grafikler ve kullanıcı ara yüzü görselleri de yerelleştirilmelidir. Bu nedenle şirketimizde gerçekleştirilen yerelleştirme sürecinin ayrılmaz bir parçası olan yerelleştirme testleri ile sunduğumuz hizmetin kusursuzluğunu garanti ediyoruz.

 

Kontak Bilgisi

  • Adres: Ortabahçe Cad. Sinanpaşa Köprü Sok. Tellioğlu İş Hanı No:4/1 34353
    Beşiktaş - İstanbul – Turkey
  • Tel: +90 (212) 259 19 32- +90 (212) 259 21 88
  • Email: info@atilimceviri.com
  • Fax:+90 (212) 259 08 18

Çalışan Personelimiz